Bizlere Ulaşabilirsin
Kağıthane/Istanbul,
iletisim@d2grup.com
Telefon: +90 532 474 18 17

Reha Yavuzer, Frozen Face’i Anlattı

Tıp teknolojilerindeki gelişmeler her geçen gün daha konforlu tedavi yöntemlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Peki yaz ayları hangi estetik uygulamalar için uygun? En yeni uygulamaları ve estetik alanındaki son trendleri işin uzmanlarından öğrendik.

Frozen Face

Frozen Face işlemi, elektriksel alan yaratarak cilt üzerinde mikro kanallar oluşturuyor. Bu kanallar, cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktif içerikli serumların hasar görmüş ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfus etmesine yardımcı oluyor. İşlem ilk adımda buz hissi veren başlığı ile kan dolaşımını yavaşlatıyor ve bu da cilt üzerindeki kanalların bir süre açık kalmasını sağlıyor.

Frozen Face serumları, içerikleri ve formları açısından evde kullanılan ürünlerden farklı. Bu açılan mikro kanallardan gönderime uygun formda üretilmiş. Serumların dört çeşidi var. Yaşlanma karşıtı kırışıklıkları açma, lekelerin rengini açma ve lekelenmeye karşı koruma, cildi nemlendirme, eski hacmini verme ve dolgunlaştırma gibi işlemler için kullanılıyor. Cilt problemlerinin altında yatan sebepler, cilt analiz cihazları ile tespit edilip hastaya uygun serumlar uygulanıyor.

Cihazın ikinci aşamasında uygulanan radyo frekans enerjisi yani ısı enerjisi cildi sıkılaştırıyor, yukarı kaldırıyor ve gerginleştiriyor. Isı enerjisi yapılırken aynı zamanda cilde soğuk uygulayabilen sistem size çok rahat bir tedavi süreci sunuyor.

Birer hafta aralıklarla dört seans olarak önerilen Frozen Face sistemini daha sonra ciltte gerekli görülen zamanlarda birer seans tekrarlayabilirsiniz.

Author avatar
D2 Grup
https://d2grup.com
EnglishTurkish